Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ľiptovský Miki - východiskový bod pre (ne)náročného sólo cestovateľa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

dobrá reklama Liptova

Som Lipták, ale niektoré miesta som ešte nevidel
 

Vďaka :)

Väčšinou to takto býva, že vlastné si nepoznáme :) Hádam Vás inšpirujem a zájdete pozrieť tieto miesta. Pekný deň.
 
Hodnoť

 

Skoda tych preHDR-rovanych fotiek. Niekedy menej je viac. Prirodzenejsie fotky by tomuto blogu pomohli.
 

Ďakujem,

budem na to myslieť v budúcnosti.
 
Hodnoť

Nuž -

- nazvať klasické podzemné pivnice, ktoré sa stále používajú hlavne na uskladnenie kapúst, jabĺk, zemiakov, burgýň... citujem: "hobitie domčeky" je prinajmenšom neúctivé k obyvateľstvu Liptovskej Tepličky, kde jakživ žiadni hobiti ani hobitky nežili, nežijú a žiť nebudú. Podobne - istá Soňa Mäkká pre Denník N napísala, že sú to "hobitie nory." To môže napísať len niekto asi z nory v garsoniére na periférii Vrakune.
Ďalej - posplietať časť Liptova s časťou Oravy má aký zmysel? Keď už ste boli na Liptove, mohli ste nájsť veľa aj cenných pozoruhodností práve tam a nemuseli ste do Liptova montovať Oravu.
Ale inak fajn článok, vďaka za propagáciu regiónov, aj keď ešte stále je tu turistov ako maku v makovníkoch od starej mamy.
Blahoželám Vám k zaradeniu článku s peknými fotkami na titulku webu SME a želám všetko dobré.
 

Ďakujem.

Nemala som v úmysle uraziť obyvateľov Liptovskej Tepličky. Slovo ´hobitie´predstavuje pre mňa niečo, hocičo, zmenšené. Preto som použila tento výraz aj pri podzemných pivniciach, ktorých vchodové vráta sú maličké. Bol by z toho pekný príbeh aj pre deti. :)
Zložila som si batoh v Liptovskom Mikuláši, to je pravda, ale nemala som v úmysle cestovať iba po Liptove. Je to mesto, odkiaľ sa môžem vybrať všetkými svetovými stranami a do hodiny som v inom slovenskom regióne. Nemusíme predsa vyberať cesty tradične, stereotypne.
Vážim si Váš detailný postoj k článku, mám radosť, že vo Vás vyvolal emóciu. A ďakujem! Všetko dobré prajem aj ja Vám. :)
 
Hodnoť

Cyklistika na liptove

Fotka cyklochodnika je totalne zavadzajuca, pretoze na Liptove a okoli neexistuje ziadna takato infrastruktura. Ak sa chce niekto dostat k tymto zaujimavostiam na bicykli tak iba v hustej premavke casto po cestach v kastrofalnom stave. Na fotke je komunikacia zo sidliska na sidlisko v Lipt. Mikulasi, cize vhodna iba pre obdivovatelov panelakov soc. real.
 

Pre upresnenie:

Do LM som prišla v poobedňajších hodinách, takže som stihla menšiu túru cez Liptovský Trnovec na Liptovskú Maru. Neprechádzala som ďalšie miesta na bicykli, čo spomínam v perexe článku - presúvala som sa verejnou dopravou. Nerozpisujem detailne každú aktivitu, ktorú počas svojej cesty vykonám. To by určite nikoho nezaujímalo. Ak sa už niekam vyberám na bicykli, používam aplikáciu mapy.cz - podľa môjho názoru je to najprehľadnejšia aplikácia a môžete sa sám presvedčiť, že Vám označí cyklotrasy aj mimo panelákov v Liptovskom Mikuláši. Ďakujem Vám každopádne za Vašu pripomienku a hádam pochopíte môj pohľad na vec. Všetko dobré želám.
 


Najčítanejšie


  1. Ján Šeďo: "Pán Fico povedal že máme prísť, tak sme prišli". 9 439
  2. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 8 948
  3. Milan Kuruc: Povinne na dobrovoľné testovanie, inak možno aj vyhadzov z roboty 6 964
  4. Peter Gregor: Premiérov hyenizmus. 5 885
  5. Janka Cigániková: Plošné testovanie bolo úspešné. Lockdown nie je riešenie. Vakcína bude najskôr o rok. 4 476
  6. Ľubomír Lintner: Emočný politik, strach a poslušnosť bez kritického myslenia 4 048
  7. Ladislav Piršel: To bola drahá svadba, pán premiér! 2 808
  8. Andrej Tichy: Ako sa zvyšuje plat v Nórsku? 2 505
  9. Ondrej Halama: Ako zistím, kde je extravilán? 2 267
  10. Miroslav Galovič: Sídliskové venčenie v čase lockdownu (všade samá žltá) 2 061