Chleb (náš každodenný malofatranský)

Autor: Dominika Kislíková | 29.11.2020 o 12:58 | (upravené 29.11.2020 o 16:40) Karma článku: 7,81 | Prečítané:  2090x

Hmlou ošatená Malá Fatra po celý čas skrývala svoju krásu, až kým sme nevystúpili na vrch Chleb. Tam sa vyzliekla, nechala nás pokochať sa výhľadom a opäť zahalila svoje krivky do bielej pary. 

Vrátna - Snilovské sedlo - Chleb - Chata na Grúni - Vrátna. Celkové prevýšenie 896 m n.m., stredne náročná túra o vzdialenosti 15 km a 14 veselých nôh na zamrznutých chodníkoch. Takáto je štatistika včerajšej turistiky v Malej Fatre. Mali sme na výber jednu pohodlnú a druhú atraktívnu možnosť výstupu z Vrátnej (750 m n. m.) na Snilovské sedlo (1524 m n. m.), a to lanovkou alebo prudkým stúpaním. Vraj, keď vyšľapeme prvý kopec, máme najhoršie za sebou. Prvotné posilnenie na parkovisku a šup do kopca. 

Momentálne stojíme v bode Lanovka Chleb - horná stanica. Odtiaľ je na vrch Chleb (1646 m n. m.) príjemnejší terén, čo sa týka sklonu stúpania. Chleb je tretí najvyšší vrchol Malej Fatry. Na jeho vrchole sa rozprestiera rovnomenná Národná prírodná rezervácia Chleb. Radosť nám robí kopec posiaty zamzrnutými kosodrevinami a veselé panie. 

Z Poludňového Grúňa opierame nohy o strmý svah, ktorý nás má priviesť k vôni hrachovej polievky a oldomášu. Takéto príjmené teplé odmeny. Už len 2 km do Vrátnej a vytvoríme krásny turistický okruh. A ty, milá Malá Fatra, nemusíš sa nás viackrát hanbiť. Máš veru ladné krivky. 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Martin Pavelka

Sme pripravení na tretiu vlnu? Nie, nie sme (píše epidemiológ)

Čeliť novému delta variantu si žiada aj druhú dávku vakcíny.


Už ste čítali?