List hlavnému mestu

Autor: Dominika Kislíková | 16.10.2020 o 17:25 | (upravené 16.10.2020 o 17:43) Karma článku: 12,69 | Prečítané:  5446x

Prosím, posaďte sa. Tento príspevok si vyžaduje mimoriadnu pozornosť! Možno aj pohár vína či prosecca. 

Drahá Bratislava, 

Denne pátram po miestach, ktoré ponúkaš, a kúsok po kúsku dopĺňam mozaiku tých obľúbených. Bola by škoda nepodeliť sa o tieto poklady, preto mi, prosím, dovoľ, aby som ich predstavila aj ostatným. 

Pár rokov strávených v Bratislave môže vytvárať dojem, že človek už pozná každú uličku a nič ho neprekvapí. Opak je pravdou. Naše hlavné mesto sa možno tvári nenápadne, nezaujímavo, no v skutočnosti ponúka neobvyklé výhľady, ktoré lahodia oku cestovateľa. Tak napríklad, na rôznych stavbách sa na mňa usmievajú nové street art maľby. Na schátraných domoch sa tiahnu popínavé rastliny, a tie vytvárajú umelecké skvosty.  Baví ma pohrávať sa s myšlienkou, že Bratislava bude raz dominantou pouličného umenia.  

Milá Bratislava, 

Nie nadarmo sa na Teba ľudia obracajú s prosbou, aby im bola dožičená pracovná príležitosť. A Ty si hodná uznania, pretože nám ponúkaš nie len prácu, zázemie, ale aj miesta na oddych, rekreáciu a kultúrne či športové vyžitie. 

Čo by to bolo za hlavné mesto, keby sa tu nekonali žiadne párty a koncerty. Čo by to bolo za hlavné mesto, keby stravovacie zariadenia zdravo nesúťažili o najkrajšie priestory. A čo by to bolo za hlavné mesto, keby po prebdených nociach neposkytlo pre ´vymetačov´ barov rozľahlé priestranstvá na poobedňajšiu siestu. 

 Drahá Bratislava, 

Modrá farba predstavuje tradíciu, reprezentuje stálosť. Je farbou pokoja, ale aj temperamentu a šarmu. Síce mi to trochu trvalo, ale zistila som, že aj mne Tvoj temperament učaroval. Presne ako modrá farba. 

A možno som sa len adaptovala životnému štýlu a začala som sa na Bratislavu pozerať z inej stránky. Nie je to miesto, kde musím žiť, ale je to životapriestor, kde chcem momentálne tráviť svoj čas. Viem, že ešte rozprestriem krídla, no zatiaľ si užijem tento okamih. 

Milá Bratislava, 

Nie som tu od toho, aby som kritizovala Tvoje nedokonalosti. Čo ale môžem potvrdiť je, že máš aj nevyužitý potenciál a dúfam, že sa o tieto nedokonalosti  znamenito postarajú Tvoji ctihodní úradnici. Za ten čas chcem i naďalej obdivovať to, čo Ťa robí špeciálnou. 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?